slide-image

Зимска авантура во Австрија и Банско

Заедно да ги освоиме врвовите на алпите во Австрија со повеќе од 350 км стази, како и прекрасното Банско исполнето со многу забава и дружба.
Дознај повеќе
slide-image

Патувајте Безбедно со Вондер Камп!

Излезете и истражете го светот со Вондер Камп. Ние сме подготвени да ви го понудиме најдобриот летен камп за вас и вашето друштво!
Дознај повеќе
slide-image

Со Wonder до патување од соништата!

Дозволете му на тим од професионалци да го направат најдобриот План за Патување само за вас. Изберете дестинација за Камп и подгответе се да го от
Дознај повеќе
slide-image

Wonder Shop наскоро!

Долгоочекуваните познати дуксери, маици, капчиња, стикери брендирани со нашето лого "W" достапни наскоро во новиот Online Shop na Wonder.
Дознај повеќе

Настани кои следуваат

event-image event-image event-image

Wonder Ски Забава - Банско

Скијањето во Банско е незаменливо искуство! Уживајте во еден од најдобрите ски центри во Европа со богата културна историја.

icon icon icon icon
 • icon Банско,‌ ‌Бугарија
 • icon

  08.01. – 13.01.2023

најпопуларен
event-image event-image event-image

Австриски Скијачки Рај

Салбах – рај за љубителите на скијањето и едно од најелитните и најубави ски ресорти во Австрија, но и во светски рамки.

icon icon icon icon
 • icon Салбах, Австрија
 • icon

  11.01. – 19.01.2023

Hot Deal
event-image event-image event-image

Летна Забава во Шпанија

Незаборавно патување низ Европа, посета на монденски места, забава и игри на плажа, прекрасно несекојдневно искуство на идеална дестинација со долги песочни плажи и кристално чиста вода...  

icon icon icon icon
 • icon Шпанија
 • icon

  26.06.2022 - 08.07.2022

Најпосетуван
event-image event-image event-image event-image

Летна Магија во Италија

Италија е една од најубавите земји во Европа. Нашиот тим ви овозмоува да ги посетите најатрактивните дестинации и едни од најпосетуваните туристички места.

icon icon icon icon
 • icon Чесенатико, Италија
 • icon

  08.07. – 19.07.2022

arrow
arrow

WSC низ годината

review-icon

1000+

Задоволни учесници

review-icon

4500+

Следбеници

review-icon

11+

Странски партнери

review-icon

30k+

Успешно завршени настани

review-icon

23k+

Членови на тимот

Wonder искуства

flag-image

Симон Прентовски

Калела, Шпанија

Многу беше убаво, имаше многу игри, шетање, дознавање многу нови работи како и посета на многу места со предобра организација. Покрај се тука беа и најдобрите лидери. Се гледаме на следно патување.

flag-image

Јана Јанков

Калела, Шпанија

Добро организиран и управуван камп, што нуди прејака дружба, безброј активности, приврзување и забава. Соодносот лидер кон кампер беше супер.

flag-image

Борис Фенев

Калела, Шпанија

Преубаво искуство и нови пријателства, дружба и се најдобро. Дефинитивно на секој би го препорачал.

flag-image

Натали Овчаров

Калела, Шпанија

Сите што сакаат да имаат убаво лето, ова е правиот камп. Преубава атмосфера, журки и нови пријателства!!!

flag-image

Елена Сидеровска

Чесенатико, Италија

Многу убав и одлично организиран камп кој нуди незаборавни доживувања и безброј нови дружби, посета на прекрасни места со забавни организатори. Доколку сте во можност да одите, не ја пропуштајте оваа прилика.

flag-image

Марко Макаровски

Зимски Камп - Салбах, Австрија

Фала дечки за прекрасниот одмор и дружба, се надевам ке продолжите да бидете cool и модерни како досега. Поздрав.

flag-image

Ивана Јовановиќ

Запознај ја Македонија - Лешница, Шар Планина

Ако во оваа 2020 година не беше Wonder Camp, ќе ја паметев само по Ковид 19. Огромна благодарност до WSC за сите прекрасни тури на кои подобро си ја запознав Македонија, за сите авантури, дружења, нови познанства... Поздрав до прекрасниот тим, најкреативни и секогаш полни со изненадувања. Ви благодариме што постоите и со нетрпение ги очекуваме следните ваши незаборавни проекти.

flag-image

Алек Крстев

Калела, Шпанија

Се беше екстра, од дружба, шетање, игри, па се до храната. Исто така, тука се и најдобрите лидери кои го направија кампот уште подобар од очекуваното. На секого би го препорачал и следната година одиме заедно на нова дестинација.

Инспирирај се!