fbpx

Австрија зимски камп

Saalbach - Hinterglemm, Austria
08 January, 2021 - 17 January, 2021

635€ / по особа

Салбах – е едно од најелитните и најубави ски ресорти во Австрија, но и во светски рамки. Градчето се наоѓа во областа Салзбург и има неверојатни 350 км скијачки стази што е рај за љубителите на скијањето. Освен скијањето Салбах нуди и многу повеќе од тоа. Ноќно скијање, одлични ресторани, дискотеки, спортски центри и многу забавни активности со цел туристите да се чувствуваат прекрасно и да имаат зима за паметење. Одлично е тоа што воопшто и да не вие потребен превоз до ски стазите, бидеќи се веднаш до сместувањата. Бројните настани само ќе го збогатат Вашето доживување во Австрија. Ауди/БМВ тест драјв, концерти и голем број на изненадувања. Новите и модерни апартмански сместувања на Алпите заедно со искусниот тим на Wonder Camp се спремни да ви го овозможат најубавиот и најзабавниот зимски одмор до сега.


Wonder Sport Camp е наменет за деца, млади луѓе, родители, групи кои што сакаат да водат активен и здрав живот.

Зошто Wonder Sport Camp?

– Одлична можност за камперите да спортуваат, се забавуваат и стекнат нови пријателства

Скијањето во Австрија е несекојдневно искуство!
Еден одмор – милион спомени!

Општи Правила:

Секојдневните активности на кампот се организираат од страна на стручниот тим на Wonder Sport Camp. Одличната програма им дава можност на сите учесници да се едуцираат, забавуваат, релаксираат и да уживаат во сите активности.

Активности на Кампот:

 • Забавни активности
 • Едукативни активностии
 • Спортски активности
 • Изненадување за сите учесници
 • Вечерни забави за повозрасните
 • Ноќно скијање

Услови за учество:

Кампот е наменет за поединци, групи, тимови и спортски клубови за сите нивоа: од почетници до професионалци кои имаат желба да напредуваат и да ја подигнат својата форма на повисоко ниво.

Од Камперите се очекува да се однесуваат пристојно кон сите учесници на кампот како и кон тренерите и организаторите.

Сместување:

Учесниците ќе бидат сместени во прекрасни 4* апартмани за 6 или 8 лица кој се наоѓаат во срцето на Алпите и веднаш до ски стазите. Апартманите се супер модерни, комфорни со прекрасен панорасмки поглед и одлични за одмор и релаксација. Одличната локација на апартманите овозможува скијање без да користите ски автобус. Од минатата година има нова жичара ZellamseeXpress која се наоѓа многу блиску до нашето сместување.

Капацитет:

Внатрешен и надворешен базен, сауна. Вкупна должина на поврзани стази околу 400 км. Сини стази: 31, Црвени стази: 27, Црни стази: 6. Надморска висина: 1000 / 2100 м.

Плаќање и откажување на патувањето:

Партиципација за кампот: Период 08.01 – 17.01.2020 = цените почнуваат од 635 евра по лице (за лица родени 2002 год. и помлади) За лица родени 2001 год. и постари цените почнуваат од 695 евра по лице.

До 10.12.2020 Вондер камп гарантира 100 % рефунд на Вашите средства

Цената ВКЛУЧУВА:

 • 7 ноќевања со 2 оброци дневно (појадок – се служи во апартманот и ланч пакет за секој учесник),
 • Автобуски превоз на релација Скопје – Салбах – Скопје
 • Ски карта за 6 денови
 • програма со едукативни и забавни активности,
 • Групни (патролни) инструктори. 10 деца – 1 инструктор.
 • Користење на сауна и базен (внатрешен и надворешен)
 • професионални тренери и лидери
 • Ски маичка за секој учесник
 • постелнина
 • комлетно чистење на апартманот
 • Wi-Fi во апартманите и на рецепција

Цената НЕ вклучува:

 • Ски опрема (возможно е да се рента)
 • Крпи (пожелно е секој да си понесе или се доплаќа)
 • Туристичка такса 2 еу дневно (се плаќа во хотел)

Плаќањето може да се изврши во готово или електронски најкасно до 10.11.2020. Секој учесник / спортски клуб треба да плати 30 % од сумата по потврдување на апликацијата.
Дозволено е и плаќање на неколку рати. Последната рата треба да се уплати најкасно до 10.12.2020

Ски училиште

Вондер Камп ви овозможува брзо и лесно да го совладате скијањето со одлични професионални инструктори. Цени се промотивни и може да ги користат само учесниците на кампот.

Групен час за деца 2ч дневно за 3 дена – 115 евра
Групен час за возрасни 2ч дневно за 3 дена – 139 евра
Групен час за деца 2ч дневно за 6 денови – 199 евра
Групен час за возрасни 2ч дневно за 6 денови – 259 евра.
Индивидуален час 1ч – 65 евра.

Напомена: Групните часови се со максимален број од 6 учесници. Часовите се закажуваат минимум 15 дена пред поаѓање. Ски училиштето во Австрија НЕ Е задолжително.

Опрема и облека:

– Камперите мора да бидат облечени соодветно за време на активностите

Осигурување и безбедност:

Секој учесник мора да поседува валидно патничко осигурување кое покрива и дополниелни незгоди при скијање.

Нашиот искусен тим на лидери е достапен и е должен да води постојана грижа за сите учесници. Квалификувани спасувачи и тренери ќе ги придружуваат учесниците на скијачките патеки, на базен и во текот на сите нивни спортски активности.

Транспорт:

Превозот е со високо туристички автобуски и е организиран од страна на кампот. Превозот е вклучен во цената.

Програма на патувањето со автобуски превоз:

1 Ден – 08.01 – Македонија
15.00 Состанок со групата
поаѓање кон Австрија и ноќно возење. Скопје – Белград – Загреб – Австрија.
2 Ден – 09.01 – Пристигнување во Австрија и сместување во попладневните часови.
Вечерен состанок и објаснување на правилата и тимовите за скијање.
2 – 9 Ден – Вондер Камп – Салбах Австрија
9 Ден – 16.01 – Појадок и поаѓаме кон Виена.
Разглед на Виена и вечерно патување кон Македонија
10 ден – 17.01 Пристигнување во Македонија во утринските часови

Како да се пријавите?

Пополнете ја апликационата форма и доставете ја до организаторот до 25 Ноември 2020. Без пополнета и потпишана пријава за регистрација нема да биде дозволено учество.


ОТКАКО ЌЕ СЕ РЕГИСТРИРАТЕ:

Доколку се регистрирате електронски ќе добиете известување / потврда по е-маил за вашата регистрација. Целосната програма со детални информации ќе биде испратена по 30 Ноември 2020.

Доколку не се пополни минималниот број на патници, организаторот има право да го откаже патувањето

 

ДОЗВОЛЕТЕ ДА ВИ ГО ПРИРЕДИМЕ НАЈУБАВОТО И

НАЈЗАБАВНО ЗИМУВАЊЕ ДО СЕГА!

Аплицирајте

  Вашата апликација беше успешно испратена